Covid-19 Tedbirleri

2020 Yılı başından bugüne ülkemizi ve dünyayı tehdit eden Coronavirüs kaynaklı Covid-19 salgını ile mücadele kapsamında kurumumuz tarafından eğitim faaliyetlerinin aksamaması ve toplum sağlığının korunması adına basketbol okullarımızda birtakım tedbirler alınmıştır.Bu tedbirler şunlardır;

1- Velilerimizden kendisi ve sporcularımız için HES kodu alması ve katılacağı ilk antrenmandan önce bize iletmesi istenmekte, sporcular ve antrenörlerin HES kodu sorgulamaları rutin olarak yapılmakta yalnızca risksiz durumda olanların spor salonuna girişine izin verilmektedir.

2- Spor salonuna sadece sporcu ve çalışan personelin girişine izin verilmekte, bu süreçte velilerimiz içeriye girişine izin verilememektedir.

3- Bir antrenman grubu en fazla 12 sporcudan oluşturulmaktadır. Gençlik ve Spor Bakanlığımızın açıkladığı kriterlerde 6 metrekareye bir sporcu kuralı konulmuştur. Ancak antrenmanlarımızda tedbir amaçlı bu sporcu sayısının da çok daha altında sporcu sayısıyla antrenman yapılmaktadır.

4- Spor salonuna girişte temassız ateş ölçer ile kontrol yapılmaktadır.

5- Antrenmanlardan önce spor salonu ve diğer kullanım alanlarında temizlik ve dezenfektan uygulaması yapılmaktadır.

6- Soyunma odaları ve lavabolar önemli bir durum olmadığı sürece kullanılmamaktadır.

7- Antrenmanlar arasında bekleme süresi konulmakta, giriş ve çıkışta grupların çakışmamasına dikkat edilmektedir.

8- İlk antrenmana başlamadan önce ve antrenmanlar arasında verilen bekleme sürelerinde antrenman malzemeleri dezenfekte edilmektedir.

9- Sporcuların antrenman anı hariç maske kullanmaları zorunlu tutulmaktadır.

10- Salon, saha girişleri ve veli bekleme noktalarında el dezenfektanı bulundurulmaktadır.

11- Su sebili, otomat vb. malzemeler kullanılmamaktadır. Sporcu ve antrenörlerden yanlarında kendilerine özel matara, şişe vb. kapalı su bulundurmaları istenmektedir.

12- Sporcular sosyal mesafe ve hijyen kurallarına dikkat etmeleri konusunda uyarılmaktadır.

13- Sporcular arasında ve antrenörler ile sporcular arasında sosyal mesafenin korunmasına dikkat edilmektedir.

14- Her zaman olduğu gibi sporcu ve antrenörlerden salon için kullanacakları ayakkabılarını yanlarında getirmeleri istenmekte, dışarıda kullanılan ayakkabıların salonda kullanılmasına izin verilmemektedir.

Cevap bırakın