TEMEL BECERİ VE KOORDİNASYON OKULLARI

Neden Voleybol?

Çocuklarınıza bütün farklı yüzme stillerini öğreten deneyimli kadromuzla yüzme öğretiyoruz ve başarılı olmaları için çabalıyoruz.

Neden ANKA?

İstek Kemal Atatürk okullarında 7 yılı aşkın bir süredir ANKASPOR önderliğinde ve alanında uzman kişilerle temel beceri ve koordinasyon eğitimi verilmektedir. Fiziksel koşullar olarak modern tesislerde çalışmalarımızı sürdürürken eğitmen kadromuz ile de bu alanda fark yaratıyoruz. Çocuklarla diyalog kurma, onları motive etme gibi zihinsel faktörlerin yanı sıra branşa özgü teknik donanım ve deneyim konusunda da İstanbul’un en deneyimli ekiplerinden birine sahibiz.

Neler Yapıyoruz?

Beceri ve koordinasyon branş öncesinde çocuklara verilen bir eğitimdir.
Beceri ve koordinasyon eğitimi, çocukların sosyal, duygusal, bilişsel ve fiziksel gelişimi dikkate alınarak hazırlanmış özel bir eğitim programıdır.
Beceri ve koordinasyon eğitim sisteminin amacı; ham hareket genişliğini disipline etmek, amaca uygun geliştirmek ve ortaya çıkan özellikleri değerlendirmektir.
Belli bir plan ve program çerçevesinde çeşitli aktivite, egzersiz ve oyunlarla çocuğun sürat, denge, kuvvet, esneklik ve koordinasyon gibi motor becerilerinde mevcut durumunu, gelişim sürecini ve gelecek için yol haritasını belirler.
Ayrıca, özgüven, liderlik, karar verme gibi sosyal gelişimleri de destekler ve sporun kültür olarak kazanılmasını hedefler.
Koordinasyon;amaca yönelik bir harekette, iskelet kasları ile merkezi sinir sisteminin uyum içersinde çalışması ve etkileşimidir.
Beceri ; güç hareketleri öğrenebilme ve değişik durumlarda amaca uygun ve çabuk şekilde tepki gösterebilme yeteneğidir

Temel Beceri ve Koordinasyon Okulu Faaliyetleri Yürütülen

ŞUBELERİMİZ