BASKETBOL OKULLARI

Neden Basketbol?

Paylaşmak ve yardımlaşmak başta olmak üzere hayatın tamamında ihtiyaç duyulan karakteristik özelliklerin gelişimi ile beraber içinde bulundurduğu çok sayıda değişken sayesinde yaşanılan heyecan da basketbolun takım sporları arasında ön plana çıkmasını sağlar.

Neden ANKA?

Fiziksel koşullar olarak İstanbul’un en modern tesislerinde çalışmalarımızı sürdürürken eğitmen kadromuz ile de bu alanda fark yaratıyoruz. Çocuklarla diyalog kurma, onları motive etme gibi zihinsel faktörlerin yanı sıra branşa özgü teknik donanım ve deneyim konusunda da İstanbul’un en zengin ekiplerinden birine sahibiz.

Neler Yapıyoruz?

Çalışma gruplarımızı yaşlara ve deneyimlere göre oluştururken, her grubun gelişimine katkı sağlayacak saha içi programları ile çalışmalarımızı yapmaktayız. Minik yaş gruplarına basketbolu sevdirme ve temel seviye düzeyini edindirme çalışmaları yaparken 10 yaş gruplarından itibaren kademeli olarak takım basketboluna adaptasyon, bireysel teknik gelişim ve fiziksel hazırlık antrenmanlarıyla sporcularımızın sahada ihtiyaç duyacakları tüm donanımları kendilerine kazandırıyoruz. Yeterli beceri ve koordinasyon gelişimine ulaşan sporcularımıza resmi sporcu lisansı çıkartarak, takımlarımızda yer veriyor ve Spor Kulüplerimizle resmi ve özel liglerde mücadele ediyoruz.

Basketbol Okulları Kazanımları

Basketbol, takım sporları arasında en çok zihinsel ve fiziksel öğe gelişimine yardımcı olan branşlardan biri olarak öne çıkmaktadır. Paylaşmak ve yardımlaşmak başta olmak üzere hayatın tamamında ihtiyaç duyulan karakteristik özelliklerin gelişimi ile beraber içinde bulundurduğu çok sayıda değişken sayesinde yaşanılan heyecan da basketbolun takım sporları arasında ön plana çıkmasını sağlar.